Ukončila som super kariéru a robím to, čo ma baví

Autor: Lucia Rosiarová | 16.8.2015 o 16:42 | Karma článku: 8,42 | Prečítané:  2256x

Kariéru finančného audítora a finančného manažéra som ukončila zo dňa na deň. Po siedmych rokoch v práci, prerušených dvoma rokmi na materskej, mi jednoducho začala unikať podstata nekonečného množstva excelovských tabuliek.

Kariéru finančného audítora a finančného manažéra som ukončila zo dňa na deň. Po siedmych rokoch v práci, prerušených dvoma rokmi na materskej, mi jednoducho začala unikať podstata nekonečného množstva excelovských tabuliek.

Všetkých okolo to prekvapilo. Moje sťažnosti na vnútorné uspokojenie v práci brali len ako bežné frflanie, ktoré je súčasťou života väčšiny z nás. Čo mi už len mohlo chýbať? Vraj väčšina robí to, čo ich vôbec nebaví a ja som to mala aspoň slušne zaplatené. Nikdy som nebola tvorivá. Nikdy som k tomu nemala najmenšie sklony. A zrazu sa nápad unavil a sadol si na mňa.

Môj manžel bol zo začiatku jediný, kto vedel o mojom „tajnom tvorivom projekte“. Nepamätám si presne, ako mi napadlo tvoriť spoločenské hry pre tehotné. Spomínam si len, ako uprostred noci stojím vo dverách do spálne a rozprávam o tom manželovi.

Hry vznikali hlavne večer, keď som uložila do postele našich dvoch malých synov a cez obednú prestávku, keď bol starší v škôlke a mladší aspoň chvíľu spal. Vymyslela som vedomostnú spoločenskú hru o tehotenstve a pôrode, kde sú zhrnuté základné fakty rozdelené do trimestrov a časť o samotnom pôrode. Druhá hra je skôr zábavná, motivujúca tehuľky k tomu, aby sa chválili a mali sa rady.

Hry sú testované na mojich dvoch sestrách a ich manželoch a konzultované s kamarátkami a kamarátmi, ktorí si prešli svojimi radostnými i bolestnými tehotenstvami. Chvíľami to vyzeralo, že vyrobiť to na Slovensku bude nemožné. Všetci ma posielali do Číny. Nikomu sa nechcelo do ručnej práce. Po dvoch mesiacoch hľadania som predsa našla odvážlivca s technológiou a hlavne s vôľou ísť do toho.

Som veľmi šťastná, že je dielo na svete. Často si predstavujem ako budúce mamičky a ich rodiny hrajú tieto hry, zabávajú sa a sú prekvapené, koľko nových informácií o tehotenstve a pôrode im priniesli. Pochopila som aké krásne je tvoriť a niečo vytvoriť. Niečo, čo poteší druhých. A aj keď so zvláštnou obavou v duši, ale je úžasné napísať, že to je moja práca.

Často spomínam na to, čo mi povedal manžel, keď som prišla domov z práce s tým, že som naozaj dala výpoveď. Povedal: “Blázni takto končia a géniovia začínajú“. Som len na začiatku mojej novej cesty, takže stále je nado mnou otázka či je to môj začiatok alebo koniec. A možno iba malá zákruta vo vývoji mojej kariéry.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?